O nás

Najprv treba povedať zdanlivo nudné veci. Verte ale, že za týmito číslami a normami sa skrýva veľa poctivej práce, nastavovania a skvalitňovania výroby vašich obľúbených bagiet a iných produktov.

Sme na trhu už 19 rokov. Grotto je držiteľom certifikátu, ktorý potvrdzuje zavedenie a používanie systému manažérstva kvality podľa normy EN ISO 9001:2000 a systému manažérstva bezpečnosti potravín ISO 22000:2005. Taktiež máme zavedený systém HACCP, ktorým sa zabezpečuje kvalita a zdravotná nezávadnosť celého výrobného procesu.

Mohli by sme vám tvrdiť, že každú bagetu natiera teta Milka, či Zuzka s láskou a že starostlivo vyberá každú ingredienciu, ale nemáme vám prečo podsúvať falošné príbehy a rozprávky. Vážime si vašu priazeň.

Za 19 rokov sme vybudovali modernú potravinársku fabriku. Značnú časť výroby pokrývajú stroje a automaty.

Samozrejme neprebrali ešte všetko stroje. Pracuje u náš vyše 100 ľudí, ich prácu si veľmi vážime. Bez nich by to nešlo.

Šunky, syry, pečivá, či zeleninu krájajú stroje. Preto je každá šunka rovnako hrubá a rovnako chutná. Dodávateľov starostlivo vyberáme. Ak niektorý z nich prestane plniť to, na čom sme sa dohodli, jednoducho ho vymeníme. Na kvalite a čerstvosti si potrpíme.

Nie je to však samoúčelné. Veľmi dobre si uvedomujeme, že akékoľvek zaváhanie v kvalite, či chutiach, by ste nám vy, naši ctení zákazníci, určite neodpustili.

Práve preto sme rozhodli ukázať vám všetko. Aj to, ako funguje naša fabrika a vzniká každý jeden kus bagety, plný chutí.

Budeme veľmi radi, ak k našej spoločnosti Grotto získate ešte otvorenejší vzťah a budeme ešte radšej ak nám svoje postrehy zavoláte, pošlete emailom, alebo sa nám jednoducho ozvete cez niektorú zo sociálnych sietí.

Dobrú chuť, priatelia!

Používame cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšiť kvalitu poskytovaných služieb. Používaním tejto webovej stránky súhlasíte s podmienkami používania cookies.