Jazerá na Slovensku: Cíťte sa ako pri mori

Slnečné jazerá

Slnečné jazerá v Senici sú útulným rekreačným komplexom, ktorý je jedným z najobľúbenejších a najnavštevovanejších miest na relax v našej malebnej krajine. Jeho lákadlom sú nádherné vodné plochy a rôznorodé možnosti trávenia voľného času, od športových aktivít až po relax.
Voda je čistá a ideálna na kúpanie. Môžete si vybrať medzi piesočnatými plážami alebo trávnatými plochami na opaľovanie. Ak máte chuť na adrenalín, skúste člny, vodné bicykle, kajaky alebo paddleboardy. Windsurfing a plachtenie sú tiež veľmi obľúbené.

Zelená voda

Jazero Zelená voda, ktoré sa nachádza len kúsok, asi 2 km severozápadne od centra Nového Mesta nad Váhom, v Trenčianskom kraji, je skutočným klenotom. Toto jazero má nádhernú čistú vodu, ktorá je ako stvorená na kúpanie. Pláže sú pekne upravené a poskytujú ideálny priestor na opaľovanie a relax.
Pre tých, ktorí majú radi aktívny oddych, sú k dispozícii vodné bicykle, kajaky, člny a paddleboardy. A ak máte radi windsurfing, toto je miesto pre vás.
V blízkosti jazera nájdete rôzne ubytovacie možnosti - od hotelov, cez penzióny, chatky až po kempingy. A aby ste nemuseli ísť ďaleko za jedlom, sú tu aj útulné reštaurácie a stánky s občerstvením. Po prípade si zo sebou zoberte jednu z našich Grotto pochúťok.

Vinianske jazero

Vinianske jazero, skvelé miesto pre relax, sa nachádza pri obci Vinné, len 10 km od mesta Michalovce a kúsok od Zemplínskej Šíravy. Toto jazero nevzniklo prirodzene, ale bola to ľudská ruka, ktorá ho vytvorila prehradením potoka Vinné v 50. rokoch minulého storočia.
Voda je pomerne čistá a skvelá na kúpanie. Pláže sú prírodné, ale niektoré miesta boli upravené, aby bol prístup do vody jednoduchší.
Môžete si tu vyskúšať vodné bicyklovanie, člnkovanie alebo paddleboarding. Ak sa rozhodnete ostať dlhšie, v blízkosti jazera nájdete kempy a chatové osady, kde sa môžete ubytovať.

Jazero Čierna voda

Jazero Čierna voda, domov obľúbeného rekreačného a vodného areálu Aquarea Čierna Voda, je malý poklad, ktorý sa skrýva v okrese Galanta medzi obcami Veľké Úľany a Čierna Voda. Toto miesto, ktoré je známe aj pod názvom „Čierna Voda“ alebo „Sziget“ (Ostrov), má svoju históriu v bývalom štrkovisku.
Rozloha jazera je dostatočne veľká na to, aby ste si mohli užiť všetky svoje obľúbené vodné aktivity. Pláže sú upravené tak, aby ste sa tu cítili čo najpohodlnejšie.
Čo viac by ste mohli chcieť od dňa stráveného na pláži? Jazero ponúka čistú vodu, ktorá je ideálna na kúpanie, piesočnaté a trávnaté pláže, ktoré sú perfektným miestom na oddych, a v priebehu letnej sezóny môžete zažiť množstvo podujatí, vrátane koncertov, športových súťaží a rodinných aktivít.

Slovensko je známe prírodnými krásami a jazerami, ktoré vám pripomenú dovolenku pri mori. Môžete navštíviť Slnečné jazerá, Zelené jazero, Vinianske jazero, alebo Čiernu vodu. Každé ponúka možnosti pre kúpanie, šport a relax. Tieto destinácie vám poskytnú pocit ako pri mori, pričom ste v srdci Slovenska. Čaká vás nezabudnuteľná letná dovolenka.